למה אי אפשר לצפות בשום פרק? מה קרה עם אתר סדרות?

שלום לכולם.
הרבה ממה שאני רוצה להגיד אמר כבר יוני סאמה בפוסט הקודם, אז כרגע אספר מנקודת המבט שלי.

לאחרונה קרה לנו דבר מאוד מצער עם אתר בשם סדרות / SDAROT TV. למי שלא מכיר את האתר, וגם למי שכן – יש לי דברים לחדש לכם.
אתר סדרות זה אתר ישראלי שמרכז בתוכו את כל הסדרות הישראליות או בעלי הדיבוב והתרגום העברי. אך מה שאולי לא ידעתם זה שרוב הסדרות, אם לא כולן, שנמצאות באתר הזה – הועלו אליו ללא אישור או באופן פיראטי ובלתי חוקי. בנוסף לכך, יוצרי האתר מרוויחים אלפי שקלים בזכות צופים שתומכים בהם וצופים מהם, או במקרה החמור יותר – תורמים להם כסף אמיתי, ובכך גוזלים את פרנסתם של רבים בעלי הזכויות ליצירות הישראליות, או מרוויחים כסף על חשבון עבודה קשה של מישהו אחר ללא רשותו – ובטח ללא שום תגמול.
חברות YES ו-HOT תבעו את אתר סדרות בשל פעולותיו הבלתי חוקיות בעליל כבר פעמיים ברציפות, אך האתר חזר כל פעם מחדש. יוצריו הבינו שכל עוד יש להם צופים – הם ימשיכו להרוויח מהאתר, ולכן עשו הכל כדי להשאירו פתוח.

בתור יוצרת התרגום העברי של סדרת האנימה יוג'ו סנקי, אספר לכם כמה דברים באופן אישי.
האנימה יוג'ו סנקי היא אחת הסיבות העיקריות לכך שפתחתי את אתר הפאנסאב הזה. התחברתי אליה כל כך, ולכן החלטתי להשקיע בתרגום הישראלי בצורה הכי טובה שיש. משמעות הדבר – 100 אחוז כתוביות בעבודת יד מאפס.
הטייפסטינג ביוג'ו סנקי נערך שעות על ידי.
התזמון – כל משפט בכל הפרקים תזמנתי מאפס (כאשר בפרק יש בסביבות 300~400 משפטים – תכפילו את זה ב- 13 פרקים סך הכל).
קריוקי – נכתב, תוזמן ותורגם מאפס, ולאורך כל הפרקים היה צריך לשמור על דיוק, ככה שזה לבד לקח כ"כ הרבה זמן ומאמץ (צריך להזיז כל כתובית ברומאג'י ובעברית – זמן מדויק קדימה, ויש בערך כ +30 כתוביות סה"כ לקריוקי אחד, תכפילו בשתיים כל פרק ולפעמים בשלוש).
ניסוח – עבודה מפרכת של מציאת מילים מתאימות, ביטויים ועוד שישמעו הכי ישראלי, אך יתאמו גם את התרבות היפנית שנמצאת באנימה.
ועוד ועוד עבודות, שכל אחת מהן בעצמה יכלה לקחת ימים שלמים לפרק.
כל העבודות האלה אלה עבודות בסיסיות שאנחנו עושים בכל פרויקט! ככה שכמו שאתם מבינים, כמות ההשקעה, המאמץ והזמן שאנחנו נותנים פה, היא די מטורפת.
לכן, כדי לכבד במינימום האפשרי את עבודתנו הקשה, כל מה שביקשנו היה לציית לתנאי השימוש שלנו, ובמיוחד את העיקרי מביניהם שרשום בתבנית קטנה בצד ימין של האתר:
כל הפרקים והשירים המתורגמים שמורים עבור אתר זה בלבד.
אנחנו עובדים ממש קשה על התרגום והכל, אז אנחנו בסך הכל מבקשים שלא תעלו אותם לשום אתר אחר (כגון אנימה סדרות, SDAROT, יוטיוב, תיקיות דרייב וכו') גם אם זה לצורך גיבוי, ולא משנה אם נתתם קרדיט או לא.

אך למרות הכל, אתר סדרות התעלמו לחלוטין מבקשתינו והעלו את הפרקים שתורגמנו על ידינו לאתר שלהם ללא כל רשות, גם אחרי שביקשנו רבות להסיר את הפרקים מהאתר שלהם במייל. התשובות שקיבלנו היו פשוט מזלזלות.

אני מרגישה שהמון עבודה קשה נרמסה. אנשים זלזלו בנו ובעבודתנו, לא כיבדו את רצונינו הבסיסי כבעלים של התרגום העברי. בקיצור – דרכו עלינו ועל כל מה שעשינו במשך שנתיים ארוכות.

אכן, יש את הטענות שאומרים שאמנם הם לא פועלים באופן חוקי – אבל גם אנחנו לא, מאחר והפרקים עצמם שייכים ליוצריהם ביפן. על כך הגבתי לאתר סדרות במייל שאנחנו דורשים את זכויותינו על הכתוביות העבריות בפרקים בלבד, ובטח שלא על הפרק עצמו. מבחינתנו כמובן שיעלו את הפרקים המקוריים לאן שהם רוצים, אבל מאחר ועבדנו קשה כל כך על הכתוביות, ביקשנו להסיר את הפרקים בעלי התרגום.

בכל מקרה, לי מכל הסיפור הזה יצאה רק הרגשה רעה :/ עבדתי קשה כל כך על תרגום האנימה הזאת, ופשוט – לקחו את כל העבודה הקשה הזאת ורמסו אותה. ככה הרגשתי באופן אישי.

לכן, כדי שזה לא יקרה שוב, הסרנו את כל הפרקים מהאתר באופן זמני וכרגע אנחנו מחפשים דרכים להגן עליהם ומקור בטוח להעלות אותם אליו. התהליך הזה יימשך זמן מה, אך ברגע שייפתר – נחזיר את הפרקים לאתר.

מקווה שתבינו את הצד האישי שלי :)
ולא תתמכו באתר סדרות ע"י צפייה בהם או ע"י תרומת כספים – בשל מעשיהם הנבזיים וחסרי המוסר.

22 מחשבות על “למה אי אפשר לצפות בשום פרק? מה קרה עם אתר סדרות?

 1. קודם כל gotta say החלטה אמיצה נבונה ונכונה… תמיד מחיתי על האתר הזה וסירבתי לצפות בו, ואני ממש שמח שהעליתם את זה לשיח עצרתם הכל ודפקתם על השולחן.
  רק שקשה לי להבין, אתם תסרסו את עצמכם כדי שלהם לא יהיו פרקים? זה פוגע בכם יותר מאשר בהם, הם פשוט ייפנו וייגנבו מפנסאבים אחרים בנתיים… אני חושב שה"קרב" שלכם, צריך להתנהל במישור אחר… הרעיון שלכם זה לטפל בסימפטום במקום במחלה…
  לדעתי להפנות את הדעת קהל נגדם ולהחרים אותם (כמו שראיתי שכבר עשיתם באתר שלכם בהצלחה יתרה) זה יותר יעיל ומעשי…
  אבל, צריך גם לצאת מגבולות הפאנסב האישי שלכם ולנסות להרחיב את ה"מאבק" הזה כדי שיהיה יעיל…
  יש קהילה ענקית שצופה באנימה, ורובם מפוזרים בין האתרים הנפוצים (אני יודע שאתם נגד חלקם כגון אנימה ספין ודומיהם) ואם תצליחו (או נצליח, אני מוכן לעזור אם יש ביידי) להפנות את כל הקהילה שלנו לא לצפות לפחות בז'אנר הזה, זה א' יהיה עונש בשבילם, שזה קצת נחמד, וב' הז'אנר הזה ימות אצלם ולא יהיה שווה את ההשקעה שהם מכניסים בו, משמע יינטשו את הז'אנר עם הזמן.
  אני מבין ש"מתקפה כוללת" כזו תדרוש מיכם לשתף פעולה עם אתרים שאתם קצת נגדם ופנסאבים שאולי לא בטופ 10 שלכם, אבל לדעתי זה שווה את זה כדי להפיל לפחות ז'אנר אצל החלאות האלה.
  עכשיו זו רק דעה כן? אני בסופו של דבר לא חלק מהצוות ואני לא רואה את הדברים מאיפה שאתם רואים ואני לא מתיימר להדריך אתכם, אבל תחשבו על זה, לי זה נשמע רעיון מעניין… אולי קצת פחות מעשי ואיזושהי תקווה גדולה מדיי, אבל שווה לנסות לדעתי….
  אשמח לשמוע את דעתכם בעניין :)

  Liked by 1 person

 2. אני לא מבין מה הטעם להסיר את האנימות שהם כבר גנבו, בדקתי וזה עדיין רץ אצלהם כרגיל.
  יש לכם תוכנית איך למנוע מהם גישה מוחלטת לפרקים?
  בכנות אני מופתע שעדיין לא דחפו להם ווירוס.

  Liked by 1 person

  • אנחנו לא מנסים להסיר כרגע, אלא ללמוד מהטעויות להבא ולהגן על הפרקים ככל שניתן.
   לצערי, אם אחרי תביעה לא הצליחו למנוע מהם להמשיך עם זה, אז כנראה שזה יותר מורכב ממה שחושבים ;_;

   אהבתי

   • במקום לעבוד קשה, אני אוכיח לך כבר עכשיו שגם זה לא יועיל. שלח לי בבקשה קישור לאתר בו מוטמע וידאו עם jwplayer, ונראה כמה זמן ייקח לי לחלץ את הקובץ. אני מהמר שאצליח די מהר…

    אהבתי

 3. לגבי ההתאמה של קריוקי מחדש לפרקים, יש דרך ממש קלה והרבה יותר פשוטה לעשות את זה בלי להתאמץ יותר מדי.
  אם את צריכה עזרה אני מניחה שאת יודעת איפה למצוא אותי.

  אהבתי

 4. "הסרנו את כל הפרקים מהאתר באופן זמני וכרגע אנחנו מחפשים דרכים להגן עליהם ומקור בטוח להעלות אותם אליו" – זה בלתי אפשרי. אם ניתן לצפות בפרקים ניתן גם להוריד אותם. אף גוף לא הצליח מעולם לעקוף את הבעיה הזאת. עדיף להמשיך כמו קודם.

  בכלל, במקום לכעוס על מה שאין דרך לשפר, עדיף לשמוח שיותר אנשים מגיעים וצופים בסדרות בתרגום שלכם.
  מישהו מרוויח בלי לעבוד? טוב, חבל, זה לא מגיע לו, אבל אתם לא באמת מפסידים.

  אהבתי

  • אפשרי ביותר לשמור על הפרק. אם אנשים צופים באתר אחר שהוא לא שלנו, מה ימנע מהם לא לראות שם עוד?

   אהבתי

   • אשמח לפירוט, איך תצליחו למנוע מאנשים להוריד מצפייה ישירה? זו משימה שאיש מעולם לא הצליח בה.
    זו עצתי: "כשיש לך אויב שאין ביכולתך לנצח, עליך לחבור אליו".

    אהבתי

    • נכון שאם מתאמצים מספיק אפשר כנראה לקחת את הפרק, אפילו ע"י הקלטה. אבל אנחנו מנסים למצוא מקור שיהיה הרבה יותר קשה להוריד ממנו, עד שהאופציה היחידה שתישאר היא באמת להקליט את הפרק, ועל זה יש ספק כמה סדרות מוכנים להתאמץ.

     אהבתי

     • אני לא חושב שזה יצליח, זה מאבק שאי אפשר לנצח בו.
      גם אם הייתם מוצאים נגן שעונה על הדרישה, היה עליכם להעלות את כל הפרקים מחדש. ואז ביום בו גם הנגן הזה יכשל (היום הזה וודאי יגיע מהר) היה עליכם לפתוח בחיפושים חדשים ולהעלות שוב ושוב את כל הפרקים, זאת לאחר שהם כבר "נגנבו" שוב.
      אתם מבינים כמה זה חסר סיכוי?

      בכל אופן תזכרו שמה שחשוב זה להנגיש את התרגום לקהל שלכם. האם איכות הקידוד שבה הצופה יראה את הפרק אינה חשובה יותר? נגני הצפייה ישירה מפחיתים מעט את איכות הפרקים, ויש כאלו שלא מעט.
      (אם אתם חייבים, בבקשה תבחרו נגנים שמפחיתים מעט)

      אהבתי

      • אתה סתם מגיע למקומות לא קשורים. מי אמר לך שאנחנו לא נדאג לאיכות, אנחנו לא טיפשים. שום דבר לא חסר סיכוי, למה חייב להיות שלילי על כל דבר, אם אתה צופה, אתה אמור להבין יותר מכולם כמה האתר הזה משקיע, אז לא להמעיט בערך של האתר.

       אהבתי

      • זה באמת קשה… אבל אנחנו מנסים. העבודה שלנו יקרה לנו מדי בשביל לא לפחות לנסות למצוא דרכים להגן עליה. בקשר לאיכות, אנחנו כמובן משתדלים תמיד לשמור על איכות מקסימלית ככל הניתן :)

       אהבתי

    • אם אתה מעוניין בהוכחות, תבדוק את הפאנסאבים בחו"ל. רובם מאפשרים הורדה נפרדת, כלומר, שאין אפשרות להוריד דרך צפייה מהאתר ללא קישור. לכאן, נכנסת התמונה של ההקלטה. חלקם משתמשים בנגנים יוצאי דופן, לעומת ישראל.

     אהבתי

     • הבעיה היא שיש תוכנות (אני משתמש באחת) להוריד דברים יותר מהר ו\או להוריד סרטונים בלי אפשרות הורדה. התוכנה פשוט מציעה להוריד כל סרטון שפועל ברקע. אני למשל הורדתי את הפרקים שלכם בעזרתה ואחר כך צפיתי בנוחות בלי לחשוש מאינטרנט איטי (זה היה לפני שקראתי את הכללים, אבל בלי קשר לא העליתי אותם לאף מקום ומחקתי כל פרק שראיתי).
      אז אם אתם חושבים שאפשר למצוא דרך שהתוכנה לא תדע שיש סרטון ברקע (שאני חושב שגם אפשר פשוט להעתיק את הקישור של הסרטון, לא של האתר, וזה גם יעבוד), אז בהצלחה לכם.
      אני לגמרי בעדכם וזה נראה לי הגיוני כל מה שאתם אומרים, אבל אני לא חושב שזה כזה פשוט להימנע מזה.
      אם למשל הייתם מבקשים מנוי כדי לראות את הפרקים, אתרים אחרים כנראה שלא היו נדחפים וזה היה נשאר מוגן. אבל אני לא חושב שזאת הכוונה שלכם, כי זה יגרום לזה שכמעט אף אחד לא יראה את הפרקים, וגם אני לא חושב שיש לכם מטרות רווח מהאתר, אלא עושים בתור תחביב ורוצים שעוד יהנו ממנו.

      אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.